Ludzie - największy kapitał branży energetycznej w Polsce!

Tomasz Jachna

wiceprezes zarządu ds. finansowych

TAURON Dystrybucja S.A.

 

Urodzony w 1965 r. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ekspert w zakresie rachunkowości zarządczej, budżetowania i conrollingu, oceny opłacalności projektów inwestycyjnych oraz audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa. Posiada wieloletnią praktykę w zarzadzaniu spółkami, zwłaszcza w obszarze finansowym.

Początki jego kariery zawodowej związane są z Akademią Ekonomiczną w Krakowie, gdzie rozpoczynał pracę w 1987 r. jako pracownik naukowy. Był dyrektorem naczelnym krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, dyrektorem finansowym Portu Lotniczego w Balicach, a także członkiem zarządu spółek: PBP Chemobudowa Kraków, Zakładów Metalurgicznych „Skawina” i „Emalia” Olkusz. W latach 2001-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Nowoczesne Produkty Aluminiowe „Skawina”, a od 2009 r. był członkiem Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Kopalni Soli „Wieliczka”. Posiada doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego związane z zasiadaniem w radach nadzorczych spółek kapitałowych.

Jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz członkiem rady programowej Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Jest także współautorem licznych pozycji książkowych związanych z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw.

Zobacz pozostałych liderów

TAURON Dystrybucja S.A.

 

Robert Zasina

prezes zarządu

 

 

Jerzy Topolski

wiceprezes zarządu ds. operatora

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Całość praw autorskich: Filip Wiśniewski