Ludzie - największy kapitał branży energetycznej w Polsce!

Henryk Baranowski

prezes zarządu PGE  Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalizacji elektroenergetyka. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto ukończył program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School i Norwegian School of Economics and Business Administration.

W latach 2013-2015 pracował jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, a następnie jako dyrektor ds. sprzedaży i marketingu sektora energetycznego w Alstom Power Polska.

W latach 2006-2008 był wiceprezesem zarządu PGE, a w latach 2001-2006 prezesem zarządu spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne-Info Sp. z o.o. W okresie 1990-2001 związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., w której zajmował m.in. stanowisko dyrektora Pionu Telekomunikacji i Informatyki. Od listopada 2015 r. do marca 2016 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa nadzorując pracę Departamentu Spółek Kluczowych oraz Departamentu Nadzoru Właścicielskiego.

Zobacz pozostałych liderów

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Bolesław Jankowski

wiceprezes zarządu

ds. handlu

 

 

Marek Pastuszko

wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych

 

 

Paweł Śliwa

wiceprezes zarządu ds. innowacji

 

 

Ryszard Wasiłek

wiceprezes zarządu ds. rozwoju

 

 

Emil Wojtowicz

wiceprezes zarządu ds. finansowych

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Całość praw autorskich: Filip Wiśniewski