Enervision Sp. J.
43-300 Bielsko-Biała

ul. Sempołowskiej 16/6
tel. +48 33 812 00 05, fax +48 33 812 00 06
e-mail: office@enervision.pl
www.enervision.pl

 

 

Firma Enervision została założona w 2012 roku przez zespół ludzi od lat związanych z branżą energetyczną. Od początku działalności dokładamy wszelkich starań, aby spełniać naszą misję tzn. być godnym zaufania, solidnym i pewnym partnerem w sektorze energetyki, dostarczającym produkty o najwyższym współczynniku jakości do ceny, proponującym innowacyjne rozwiązania, które ułatwią naszym klientom realizować ich własne cele i osiągać dużą wartość dodaną. W dobie rosnącej konkurencji i coraz większej presji cenowej nie jest to łatwe zadanie, ale dzięki motywacji do działania i wsparciu partnerów – z którymi połączyła nas podobna wizja prowadzenia biznesu i przekonanie, że klient jest najważniejszy – z satysfakcją realizujemy w Polsce kolejne projekty. Do tej pory dostarczyliśmy ponad 1000 km przewodów OPGW, ponad 170 tys. szt. izolatorów szklanych oraz osprzęt dla kilkudziesięciu linii i stacji elektroenergetycznych. Wspólnie z projektantami i wykonawcami realizowaliśmy zadania dla linii i stacji 110 kV na obszarze różnych spółek dystrybucyjnych (Enea SA, ENERGA SA, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., TAURON Polska Energia S.A.), a także projekty dla wyższych napięć, tj. 220 i 400 kV, w które inwestują Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

 

Z dumą prezentujemy firmy, których jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce:

 

Lorünser GmbH – firma działająca w ramach Knill Energy, która od ponad 60 lat specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji osprzętu dla stacji elektroenergetycznych. Wieloletnie doświadczenie oraz bogaty asortyment (ponad 25 tys. wyrobów i 6 tys. różnych modeli) pozwala zaoferować kompleksowe rozwiązania dla klientów na całym świecie. Produkty Lorünsera stosowane są na wszystkich kontynentach – często w ekstremalnych warunkach klimatycznych, i wszędzie cenione są nie tylko za wysoką jakość, ale także łatwość i szybkość montażu, co znacznie ogranicza czas i koszty budowy, a potem eksploatacji.

Mosdorfer GmbHfirma, której korzenie sięgają XIV wieku. Obecnie jest częścią międzynarodowej grupy Knill Energy Holding GmbH, w ramach której specjalizuje się

w rozwoju i produkcji osprzętu oraz systemów tłumiących dla napowietrznych linii elektroenergetycznych wysokich napięć. Szeroka oferta, obejmująca m.in.: osprzęt dla łańcuchów izolatorów, osprzęt dla przewodów OPGW, HTLS, ADSS czy systemy kontroli drgań (tłumiki i odstępniki), umożliwia realizację kompleksowych dostaw dla zadań inwestycyjnych związanych z modernizacją istniejących czy budową nowych linii. We współpracy z producentem słupów kompozytowych z Kanady (RS Poles), Mosdorfer oferuje także innowacyjne rozwiązania dla linii tymczasowych.

Sediver – światowy pionier i ekspert w dziedzinie projektowania, produkcji oraz badań izolatorów do linii energetycznych wysokich napięć oraz izolatorów do kolejowych sieci trakcyjnych. Firma może poszczycić się ponad 70-letnim doświadczeniem oraz ciągłym inwestowaniem w badania i rozwój, czego wymiernym efektem jest 500 mln izolatorów ze szkła hartowanego zainstalowanych w ponad 150 krajach na liniach do 1000 kV prądu zmiennego; 7,5 mln izolatorów ze szkła hartowanego zainstalowanych na liniach prądu stałego do 800 kV; 2 mln izolatorów Sedicoat – izolatorów ze szkła hartowanego z powłoką silikonową – rozwiązanie, które eliminuje konieczność mycia izolatorów

w warunkach ekstremalnych zanieczyszczeń.

Suzhou Furukawa Power Optic Cable (SFPOC) to spółka joint venture, która powstała w 2002 roku między Furukawa Electric Co. Ltd z Japonii (FEC) i grupą Etern (Yonding) z Chin. Już wtedy Furukawa miała 25 lat doświadczeń w obszarze badań i rozwoju oraz produkcji przewodów OPGW. Obecnie produkcja odbywa się w fabryce w Chinach, zgodnie z wymaganiami ISO 9001, przy wykorzystaniu technologii i pod ścisłym nadzorem Furukawa Electric z Japonii. Przewody OPGW, produkowane przez SFPOC, przeszły pomyślnie testy (zgodnie ze standardami IEEE oraz IEC) w laboratorium Kinectrics Inc. w Kanadzie. Na rynek Polski posiadają certyfikat Instytutu Energetyki w Warszawie.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Całość praw autorskich: Filip Wiśniewski