BELIMO Siłowniki S.A.
02-227 Warszawa

ul. Zagadki 21

tel. 22 886 53 05

fax 22 886 53 08
e-mail:
info@belimo.pl

www.belimo.pl

 

 

Założona w 1975 roku Firma BELIMO jest szwajcarską spółką akcyjną o zasięgu światowym, zatrudniającą około 1200 osób w ponad 70 krajach. Firma jest liderem w rozwoju technologii i produkcji siłowników elektrycznych, a także zaworów z siłownikami znajdujących zastosowanie w systemach ciepłowniczych oraz wentylacji i klimatyzacji. W Polsce BELIMO obecne jest od 1995 roku, a od 2001 roku swą działalność prowadzi firma córka BELIMO Siłowniki S.A. z siedzibą w Warszawie.


Od początku swojego funkcjonowania BELIMO jest godnym zaufania partnerem i oferuje więcej niż wysokiej jakości produkt. Jako wartość dodaną tworzymy wydajne i optymalne energetycznie rozwiązania wypracowane przez lata doświadczeń. Urządzenia BELIMO pomagają w utrzymaniu komfortu i przyczyniają się do oszczędzania energii w milionach urządzeń na całym świecie. Cechy, dzięki którym zdobywamy zaufanie partnerów, to trwałość i niezawodność urządzeń potwierdzona 5-letnią gwarancją.

 

 

Zalety wyrobów BELIMO to między innymi:
• zastosowanie precyzyjnych silników elektrycznych Halomo o bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej (również w stanie spoczynku i podtrzymania);
• zminimalizowanie strat energii mechanicznej napędu dzięki wdrożeniu nieliniowych przekładni;
• funkcje bezpieczeństwa (ruch siłowników przy zaniku napięcia zasilania) zapewniają trwałe i bezpieczne dla środowiska naturalnego baterie kondensatorów SuperCap. Funkcja ta może być również realizowana mechanicznie za pomocą sprężyny powrotnej.


Najnowsza generacja siłowników do zaworów grzybkowych regulacyjnych to połączenie wiedzy i doświadczenia w budowaniu napędów oraz możliwości stosowania wysokiej jakości materiałów takich jak lekkie odlewy i trwałe tworzywa. Wykorzystano sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne napędów obrotowych, m.in. wspomnianą technologię SuperCap. Przy tworzeniu nowego siłownika liniowego do zaworów wzięto pod uwagę wymagania techniczne naszych partnerów z rynku ciepłowniczego. Dzisiaj BELIMO oferuje pełny zakres napędów do zaworów własnej produkcji oraz serie siłowników przeznaczonych do współpracy z zaworami innych producentów. Unikalna konsola montażowa pasuje do większości produkowanych współcześnie i stosowanych w ciepłownictwie zaworów regulacyjnych. Zawór BELIMO Energy Valve powstał dzięki połączeniu technologii regulacji przepływu przy pomocy zaworu kulowego o charakterystyce stałoprocentowej i jednocześnie o doskonałych właściwościach zaporowych z możliwością pomiaru przepływu energii czynnika. Jego stosowanie pozwala w innowacyjny sposób kontrolować i dokumentować zużycie energii oraz optymalizować punkt pracy wymienników ciepła i chłodu przez stałe monitorowanie różnicy temperatur. BELIMO proponuje swoim partnerom trwałe, wydajne, bezpieczne, a także łatwe w konserwacji rozwiązania zapewniające komfort instalacji i użytkowania. 

 

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Całość praw autorskich: Filip Wiśniewski